CHIA PUDING S BORŮVKAMI

Chia puding s borůvkami.

Chia puding s borůvkami.

Chia semínka, zázračná potravina, na které dnes ujíždí všichni, co se stravují raw, dali se na paleo a vůbec se nějak začali zajímat o to, co jedí. Malá zrníčka šalvěje hispánské obsahují spoustu dobrých věcí – od omega-3 mastných kyselin přes vlákninu, až po řadu vitamínů a minerálů. A také jsou schopná v tekutině nabobtnat až do dvanáctinásobného objemu. Lanýž si řekl, že se jim podívá na zub a udělá si k snídani chia puding, který právě jejich savou schopnost využívá. Nedá se ani říct, že je to recept. Chia puding je tak snadný, že ho zvládne vyrobit úplně každý dřív, než stihne říct „chia“. Udělejte si taky tuhle skvělou snídani, která se hodí na líné nedělní ráno i na začátek perného pracovního dne – nejen, že je puding moc dobrý a zdravý, ale také vás skvěle zasytí.

INDEX LENOSTI: absolutně líný lanýž

INDEX HLADU: vyšší – je třeba nechat semínka nabobtnat, ideálně přes noc. 

Co je potřeba (pro dva lanýže):

asi dvě polévkové lžíce chia semínek

250ml kokosového mléka

lžíce medu nebo sirupu z agáve

trochu vody

200g borůvek nebo jakéhokoliv jiného ovoce

dvě snítky máty

Co s tím:

Do mísy nasypte chia semínka, zalijte kokosovým mlékem a pokud by směs byla příliš hustá, tak rozřeďte trochou vody. Přidejte přibližně lžíci medu nebo sirupu a utřenou mátu.

Směs nalijte do sklěniček nebo mističek, prostě do něčeho, z čeho puding chcete jíst. Přetáhněte potravinářskou fólií a dejte do lednice uležet – já je tam nechala přes noc.

Puding dozdobte rozmačkaným nebo čersvým ovocem a čerstvou mátou. Fantazii se meze nekladou, můžete použít jakékoliv ovoce a zasypat ho třeba oříšky.

Snídaně šampionů.

Snídaně šampionů.

A je to! Zázračný puding proti hladu i neduhům je na světě.