CUKETOVÁ OMELETA S FETOU

Cuketová omeleta se sýrem feta

Cuketová omeleta se sýrem feta

Nedávno si ze mě někdo dělal legraci, že jezdíme v létě „chalupařit“ do Řecka. Je pravda, že lemření na plážích severní Kréty se Lanýžovi hodně líbí a opakuje je každoročně, ale problém je v tom, že tam lemří většinou jen pár dní v roce. Neřekla bych, že tahle omeleta má vůbec něco společného s řeckou kuchyní (nemá), ale je mi to jedno. Pocit, když ji chroustáte v neděli ráno na sluníčku, je prostě letně fajn.

INDEX LENOSTI: líný lanýž

INDEX HLADU: nízký, nakrmím se do 15 minut

Co je potřeba (pro dva středně hladové lanýže): 

3 veselá vejce

střední cuketa (asi 300g)

jarní cibulka

150g fety

bazalka, oregano, hladkolistá petržel, případně trochu máty – dohromady tak hrst

sůl, pepř

olivový olej

Co s tím:

Cuketu omyjeme a nastrouháme na mandolíně do misky. Posolíme ji a chvilku necháme odležet, pak vymačkáme přebytečnou vodu. V hrnečku si rozšleháme vejce.

Na pánvi si rozpálíme olej, do změnutí na něm opečeme na jemno nasekanou jarní cibulku. Přidáme cuketu a pár minut opékáme do křupava. Zalijeme vejci, zatřeseme pánví a objedem obracečkou okraje. ve chvílií, kdy jsou vejce na krajích hotová, ale ve středu ještě tekutá, pridáme nadrolenou fetu, zasypeme natrhanými bylinkami a osolíme (jen lehce) a opepříme.

Cuketová omeleta se sýrem feta

Cuketová omeleta se sýrem feta

Ve chvíli, kdy je sýr změklý, ale vejce ještě nejsou ve středu tuhá, omeletu srolujeme. Nezbývá, než se chopit vidliček, nakrájet si chleba a pustit se do toho.