ŠPAGETY CARBONARA

Špagety carbonara aneb lanýžovo oblíbené baby food

Špagety carbonara aneb lanýžův oblíbený baby food

Špagety carbonara možná vymysleli Italové, možná Američané a možná někdo úplně jiný. V každém případě se ale od té doby vaří po celém světě. Lanýž si  zároveň myslí, že tyto špagety musí mít nejvyšší popularitu ve vinařských regionech nebo tam, kde se prostě víc chlastá.
Takže pokud jste si minulý večer pořídili pár vrásek na játrech nadměrnou konzumací chutných alkoholických nápojů a máte dost co dělat, abyste zvedli hlavu z polštáře, pak jsou špagety carbonara přesně to, co potřebujete. Někdo sice chodí na kocovinu běhat, někdo se prolévá minerálkama, ale podle mě není nic nad kombinaci vajec, parmezánu, slaniny a špaget. Je to jednoduše balzám, na který navíc stačí, když se doplazíte ke sporáku jen na pár minut.

INDEX LENOSTI: líný lanýž

INDEX HLADU: nízký, hlad ukojím do cca 20 min

Co je potřeba (pro dva lanýže):

půl balíčku celozrnných špaget (nebo jakýchkoliv špaget, ale já používám celozrnné, chutnají výborně a ještě mám pocit, že je to zdravý).

asi 100g slaniny

parmezán a pecorino na strouhání

olivový olej

3 žloutky

sůl, pepř

Co s tím:

Špagety dáme vařit do dostatečného množství osolené vody podle návodu. Mezitím si nakrájíme slaninu na malé kostičky a na větší pánvi opečeme dozlatova. Žloutky vyšleháme se strouhaným parmezánem a pecorinem, dejte podle chuti, měla by vzniknout taková kašička. Uvařené špagety dáme do pánve, prohodíme se slaninou a případně přilijeme trošku vývaru z těstovin, takže ho celý při cezení špaget nevylévejte.

Špagetky v detailu.

Špagetky v detailu.

Sundejte pánev z ohně, přilijte žloutkovou směs a pořádně promíchejte. Dejte na talíř a nastrouhejte na ně sýr, ať to vypadá tak uklidňujícím dojmem, jak to chutná.